Półkolonie

Wakacje w naszej stajni to propozycja półkolonii dla dzieci od 5 roku życia oraz młodzieży.

Na półkolonie można zapisywać dzieci, które nigdy nie jeździły konno.

Półkolonie jeździeckie - Warszawa i okolica


półkolonie jeździeckie

Ośrodek znajduje się bardzo blisko Warszawy, lecz za naszą bramą poczujecie się, jak na wsi! 

Dysponujemy obiektem wyposażonym w krytą halę, duże place do jazdy. Do dyspozycji gości  oddajemy świetlice z zapleczem socjalnym, parking oraz 10 dobrze ułożonych koni i kuców. Nad  wszystkim czuwa kadra z państwowymi uprawnieniami. 

Zapraszamy na zajęcia, łączące naukę jazdy konnej z nauką o jeździectwie i tych szlachetnych  zwierzętach. Zajęcia w  naszej szkole to czysta przyjemność, kształtująca współpracę w grupie,  poczcie własnej wartości, równowagę, orientację  przestrzenną, koordynację oraz odpowiedzialność  za żywe zwierzę. Zajecia w naszej stajni sprawią, że wzmocnią się  mięśnie Waszych pociech. Jazda  konna buduje konsekwencję w działaniu, uczy samodzielności, przełamywania własnych  słabości. Półkolonie w siodle to dobra alternatywa dla lata w mieście.

Półkolonie konne - nie tylko dla dzieci, które potrafią jeździć

Zależy nam na zarażaniu najmłodszych miłością do koni. Dlatego organizowane przez Besthorses półkolonie konne kierujemy nie tylko do dzieci, które opanowały już podstawy zachowania w siodle. Z naszej oferty mogą skorzystać także najmłodsi, którzy dotąd nie jeździli konno. Tutaj pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, w bezpiecznych warunkach zdobędą pierwsze szlify, a być może zakochają się w jeździectwie i zapragną uczestniczyć w zawodach.

Wakacje w Siodle dla dzieci - atrakcje dla młodszych i starszych

Organizując półkolonie konne dokładamy wszelkich starań, aby wakacje w siodle dla dzieci i młodzieży były atrakcyjne, a zarazem stwarzały przestrzeń do zdobywania wiedzy, nowych umiejętności i doświadczeń.

Rodziców oraz dzieci, które chcą wziąć udział w półkoloniach jeździeckich zorganizowanych przez stajnię Besthorses zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym planem naszych półkolonii.

 

Plan dnia naszych gości:

9.00 Zbiorka na teren stajni, przekazanie dzieci opiekunowi.
10.30-11.00 Przygotowanie koni do jazdy. Wspólne czyszczenie i siodłanie.Nauka nazewnictwa części rzędu końskiego oraz części ciała konia. Nauka prawidłowego i bezpiecznego zachowania w stajni. 
11.00-12.00 Jazda konna 😊
12.00-12.45 Czynności porządkowe, opieka nad końmi po jeżdzie.
12.45-13.00 Karmienie koni. 
13.00-13.30 Obiad
13.30 - 14.30 Zajęcia edukacyjne, poświęcone tematyce końskiej, zajęcia plastyczne, gry i zabawy na terenie ośrodka. Przygotowanie koni do jazdy.
15.30-16.30 Jazda konna 😄
16.30 Czynności porządkowe

17.00 Wyjazd do domu. 

 

Podsumowanie atrakcji podczas zajęć z nami:


- 2 godziny jazdy konnej dziennie (dzieci jeżdżące samodzielnie),

- 2 razy zajęcia na lonży dziennie (dzieci początkujące) - zajęcia na lonży są bardzo intensywne i trwają pół godziny,

- zajęcia teoretyczne,

- gry i zabawy na świeżym powietrzu, możliwość skorzystania z płytkiego basenu (0,5m) i plaży

- wycieczki, możliwość zobaczenia stajni "od podszewki": wizyty prawdziwego kowala oraz lekarza weterynarii, uczestniczenie w zabiegach np. końskiego dentysty 😊

- imprezy tematyczne np. wioska indiańska (wykonanie dekoracji, malowanie siebie oraz koni, sesja zdjeciowa)

- ognisko z kiełbaskami

- na zakończenie turnusu wyprawa w teren, mini zawody, symulacja egzaminu na odznaki PZJ lub woltyżerka w przybraniu Ponny Games

 

W tym roku przygotowaliśmy dla Was aż 7 turnusów:

27.06. - 01.07.
04.07. - 08.07.
11.07. - 15.07.
25.07. - 29.07.
01.08. - 05.08.
08.08. - 12.08.
15.08. - 19.08.
22.08. - 26.08.

Na wszystkie turnusy są jeszcze miejsca.

Zapisy pod nr tel. 602 103 464

Opłata za turnus wynosi 1000zł netto.

Ubezpieczenie NNW w cenie, organizuje Besthorses.

Aby potwierdzić uczestnictwo i zarezerwować miejsce w półkoloniach należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200zł na konto: 75 1050 1054 1000 0097 3040 4598. Porosimy również o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go nam lub wysłanie mailem. 

Płatność za turnus musi być w całości dokonana najpóźniej 2 tyg. przed jego rozpoczęciem!

Interesują Państwa półkolonie - Warszawa to lokalizacja, w ramach której Państwa Pociecha może skorzystać z unikalnej oferty wakacji w sidle. Nasze półkolonie jeździeckie z pewnością uprzyjemnią wakacyjny wypoczynek, a być może przyczynią się do rozwoju nowej pasji i wyboru ścieżki przyszłej kariery.

Prosimy, aby zapoznali się Państwo z załączonymi procedurami bezpieczeństwa. W załączeniu dokumenty do podpisania dotyczące min. procedur, prosimy o ich podpisanie i przekazanie do stajni - osobiście na początku turnusu lub mailem (zdjęcia lub skan). 
procedury bezpieczeństwa, zgoda - proceduryoświadczenie - koronawirus, zgoda na pomiar temperatury, zgoda na wykorzystanie wizerunku
 
 
/upload/zdjecia/jazda w terenie.jpeg